Balti Spoon toodab puidust dekoratiivset kattespooni. See on eriti õhuke ja kauni mustriga puiduleht, mille tavapärane paksus on 0,55 mm. Kattespooni eristab vineeritööstuse spoonist märksa hinnalisem toormaterjal ja oluliselt kõrgemad kvaliteedinõuded.


Valime oma tootmisesse iga palgi ükshaaval ning väärindame selle maksimaalselt. Ühest kvaliteetsest palgist võib saada mitukümmend väärismaterjaliga kaetud mööblikomplekti, kuid täispuidust saaks vaid ühe.


Balti Spoon toodab treispooni kasest ning höövelspooni tammest, pöögist, kasest, saarest, männist, vahtrast, lepast, lehisest ja haavast ning muudest puuliikidest.


Ettevõte esindab ka Möhring Group’i USA üksust, mis võimaldab meil pakkuda nende tooteid, kaasa arvatud sellised naturaalspoonid nagu Am. pähkel, Am. kirss, Am. valge tamm, Am. punane tamm, Am. valge saar ja laias valikus muid spoone. Kõigile oma klientidele saame pakkuda kogu spoonivalikut ühest kohast.


Lisaks tavaspoonile müüme ka kliendi poolt tellitud mõõtmetes spoonisärke.


Only marked products are available as certified


Kase treispoon on üks meie peamistest toodetest. Just põhjamaine kask on ühtlase heleda värvuse ja sileda lõikepinnaga. Kask on tugev aga elastne puit, seda saab pressida, painutada ja poleerida.


Balti Spoon toodab kase treispooni paljudes erinevates kvaliteediklassides vastavalt kliendi soovidele. Kuigi standardpaksus on 0,55 mm, toodame treispooni ka kuni 2 mm paksusena. Pakume spooni laiusega 8 – 207 cm , pikkusega 40 – 320 cm.


Höövelspoonil on väga elegantne tekstuur ja seda kasutatakse tavaliselt mööbli või parketi kattespoonina. Me toodame höövelspooni peamiselt tammest, pöögist, kasest, saarest, männist, lehisest, vahtrast, lepast ja haavast. Standardpaksused on 0,55, 0,7, 0,9 ja 1 mm. Lõikame paksuseid ka vastavalt kliendi soovile. Spooni laiused varieeruvad 10 – 40 cm vahel, pikkused 50 – 400 cm.


Puidumustrite sobitamine suurema dekoratiivse pinna saamiseks on sajandeid vana mööblimeistrite oskus. Tänapäeval kasutatakse selleks enamasti spoonisärke. Balti Spoon pakub spoonisärke erinevate konstruktsioonidega: raamatliide, ridaliide, segaliide jne. Klient valib soovitud puuliigi ja spoonisärgi mõõdud. Vastavalt kliendi vajadustele kasutame servliimimise tehnoloogiat erinevat tüüpi liimiga.


Balti Spoon ei ole tavaline puidutööstus. Oleme maailma tippu kuuluv dekoratiivspooni tootja ja just meie valdame tehnoloogiaid, kuidas välja tuua puidu ilu ja kordumatu muster. Töötame loodusliku materjaliga, mis muudab kauniks ja hubaseks inimeste kodud ja tööruumid.

Esimene samm

Spooni tootmiseks sobivad väga vähesed palgid, vaid mõni protsent raiemahust. Ostame palke, mis on jämedad, sirged, ilma kahjustusteta, väheste oksakohtadega. Tootmise planeerimisel otsustatakse palgi kaupa, millise paksusega spoon sellest saab.

Teine samm

Spooni tootmise tehnoloogiana kasutame treimist või hööveldamist. Balti Spooni tootevalikus on erineva paksusega spoonid vahemikus 0,55mm kuni 1,5 mm. Treispooni toodame vaid kasest, höövelspooni mitmetest leht- ja okaspuu liikidest, näiteks tamm, kask, mänd, pöök, lehis.

Kolmas samm

Enne ladustamist sorteeritakse spoonipakid ükshaaval ja määratakse kvaliteediklass. Meil on kliente kes ostavad spooni ja töötavad sellega ise edasi. Päris paljud kliendid aga tellivad Balti Spoonist valmis spoonisärke. See on kliendi soovitud mõõtude ja konstruktsiooniga kokku liimitud spoonitahvel, millega kaetakse näiteks uksi, seinapaneele või lauaplaate.